Typy omítek

Úvod Typy omítek

Základní pravidla
pro omítky

Platí pravidlo, že čím kvalitněji je provedené vnější (obvodové) nosné konstrukce (zdivo) a vnitřní příčky (nosné i nenosné), tím méně spotřebujeme materiálu při nanášení omítek. Minimální nároky na množství spotřebovaného materiálu při ošetření vnitřních povrchů zdiva má pórobeton a keramické bloky, ze kterých je zdivo vystavěno suchou cestou.

Urychlení realizace s
kvalitními materiály

Hladký a rovný
výsledný povrch

Základní typy
interiérových omítek

Vápenocementové omítky

Klasické základní cementové, vápenné i vápenocementové omítky určené pro následnou povrchovou úpravu jemnou omítkou.

Štukové omítky

Pro jemné povrchové úpravy jádrových podkladních omítek. Ruční nanášení ve vnitřním prostředí. Štuky používáme vápenné nebo vápenocementové.

Vápenosádrové omítky

Gletované nebo filcované omítky se sádrovým pojivem pro jednovrstvé omítání v interiéru. Vhodné pro vytváření dokonale hladkých a hygienických povrchů. Významně zkracují dobu potřebnou pro zrání oproti klasickým vápenocementovým omítkám a vytvářejí sametově hladký povrch stěn a stropů v interiérech.

Základní typy
exteriérových omítek a fasád

Vápenocementová jádrová omítka

Povrchová úprava s vápenocementovým štukem.

Vápenocementová jádrová omítka zakončená pastovitou omítkou

Ve variantě silikonová, silikátová a akrylátová.

Tepelně izolační omítky

Pro omítání všech druhů zdících materiálů, zejména cihelných prvků typu THERM; vhodná i na pórobeton nebo cementoštěpkové desky a bloky (např. VELOX, IZOBLOK). Omezení úniku tepla z objektu vlivem tepelných mostů ve stěnách. Výrazné zvýšení celkového tepelného odporu konstrukce. Strojní i ruční omítání ve vnějším prostředí. Splňuje požadavky na větší odolnost vůči objemovým změnám vlivem teploty. Velmi dobrá propustnost vodní páry.

Zakončení povrchu je stejné jako u vápenocementové omítky. Ve variantě silikonová, silikátová a akrylátová.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět. Nebo nás můžete kontaktovat i telefonicky +420 608 841 699 či mailem info@strojni-omitani.cz
Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět. Nebo nás můžete kontaktovat i telefonicky +420 608 841 699 či mailem info@strojni-omitani.cz

Podklady pro nezávaznou nabídku

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět

  Typ služby
  Mám zájem o
  Nahrát soubor: 1. NP
  Nahrát soubor: 2. NP
  Nahrát soubor: řez
  Nahrát další soubor